Vybíráme první dětský batoh

Váš miniturista trochu povyrostl, už má za sebou první krůčky a naťapaný první kilometry. Pokud přemýšlíte nad jeho prvním turistickým batohem, tak jste tu správně. Dnešní recenzi na dětské turistické batohy nám sepsala Barbora Davidová.

Syn již odrostl mini batohu Boll Bunny a tak jsem začala hledat nový. Mé zadání znělo: Batoh pro kluka téměř 4 roky, asi 110 cm, přibližně 18 kg. Hledám batoh, který bude spíše turistický. Batůžek by měl mít hrudní sponu, měla by se do něj vejít svačina na celodenní výlet, pokud bude mít bederní pás, tak je to plus. Na internetu jsem objednala tyto 4 batohy a nyní je pro vás srovnám:

Boll Roo 12l (35x22x20cm 350 gr.)
Deuter Waldfuchs 10l (34x24x15cm 370 gr.)
Vaude Puck 10l (34x24x11cm 530 gr.)
Osprey Jet 12l (37x19x24cm 390 gr
.)

Na hlavní fotce pro srovnání i původní menší Boll Bunny 6l. Všechny batůžky mají někde ukrytou jmenovku a karabinku na klíče. Z boku kapsy na lahev a drobnosti.

Boll Roo 12l
Má pěknou velkou a přístupnou kapsu, fajn obrázky na přední části, reflexní prvky, a pěkně sedí na zádech. A plyšovou myšku!

Deuter Waldfuchs 10l
Zapínání je dělané už jako krosnové, na dvě přezky a stahovní. Batužek se mi zdál ale takový široký a plochý. Úplně mě to neoslovilo, protože mám zkušenost, že se mi pak špatně vyndávají věci (z mého batohu). Myslím, že mladší děti by pak s manipulací mohli mít problémy. Jako jediný z výběru nemá bederní pás.

Vaude Puck 10l
Batůžek s hodně vychytávkami pro „průzkumníky“. Je řešen s jednou velkou kapsou na stahování a na zapínání na jednu přezku. Ta se bohužel mačká uprostřed a syn ji nebyl schopen otevřít. Nicméně jak si ho nasadil a zjistil, že má připnutou lupu, byl nadšen. Batůžek má ve výbavě lupu, polstrovaný podsedák a pláštěnku.

Osprey Jet 12l
Velká, dobře přístupná kapsa, z vnější strany dvě menší kapsy, jedna na zip. Bederák má síťované boky – ne jen pásky. Síťovaná jsou i záda. Na hrudní sponě je jako u dalších Osprey batohů integrovaná píšťalka. Z tohoto batohu jsem měla trochu obavy, aby nebyl příliš velký – na webu psali pro děti od 8-15 let.

One Comment

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *