O nás

Lenka, Katka a Martina. Máme hlavy v oblacích a nohy toulavé, a tak ani po narození našich prvních potomků jsme se úplně nevzdaly svého aktivního životního stylu, jen jsme se obrnily větší trpělivostí a nasadily pomalejší tempo.

LenkaLenka je životní optimista, milovnice vandrů, hor, neznačených stezek a táboráků, lezec věčný začátečník, cyklistka lehkých terénů, skitouringový nadšenec, cestovatelka s pár korunami v kapse a hlavně maminka malé Báry. Bára je živel. Dítě pro čtyř směnný provoz, jak říká její babička. Spolu s pejskem Hugem tráví spoustu času v lese a u rybníka, které mají naštěstí skoro hned u domu, na horách, pod skalami, na kole, nově zkouší paddleboard, v zimě pak skialpy. Mají za sebou první vandry a spaní pod širákem.

KatkaKatka je nejspokojenější v přírodě, na horách, mezi lidmi, které má ráda. Ráda cestuje do hor, protože ji přináší vnitřní klid a nadhled nad běžným fungováním. Užívá si toulání na vandrech, koukání do ohně a poslouchání (a hraní) na kytaru. Katce se narodil v dubnu 2019 syn Filip, který ji obrátil život naruby, donutil ji ještě více zvolnit, víc se smát a být tady a teď. Společně objevují krásy přírody a učí se první tábornické dovednosti.

MartinaMartina

Jak to všechno začalo?

Lenka: „Na úplném počátku byl inzerát. Tou dobou jsem byla teprve třetí týden s Bárou doma, přebalování, kojení, celé dny sama, babičky daleko, bezdětné kamarádky v práci a většina těch s dětmi maximálně na kafe nebo na hřiště, však to určitě také znáte. A přišla trochu panika, že takhle to teď bude pořád. Objednala jsem Báře spacák a nutně jsem potřebovala poznat holky, které by mě podpořily v mém úmyslu neměnit svůj aktivní životní styl, jen zvolnit a miminko do něj včlenit. Reagovalo ohromné množství maminek. Spousta konverzací vyšuměla, některé kontakty zůstaly jen u pravidelné výměny zpráv na Messengeru, ale také se už tenkrát začalo rodit jedno velké kamarádství, objevila se Katka. Naprosto ideální parťačka na jakoukoliv šílenost, která se mi zrodila v hlavě, podpora na drátě při každé krizi, která přišla, a maminka podobně starého dítka. Nemohla jsem si přát víc.

Podzim plný procházek do přírody. Zima nás však zahnala ke krbu a my začaly spřádat plány, co dál. Přišel leden a my chtěly změnu prostředí. Výběr padl na Český ráj. Pronajaly jsme chatu, ale co s tolika pokoji? Nabídly jsme je a do našich životů vstoupila Martina. Naše spřízněná duše. Začala etapa výletů ve třech. Proč ale dětem nedopřát širší kolektiv a nám více parťaček, napadlo nás velmi brzy. Naplánovaly jsme jarní výlet s dětmi pod stan. Zájem byl překvapivě velký. Byly to úžasné dva dny, nové tváře, noví kamarádi. Započala tradice obědových lesních pikniků a večerních kruhů plných sdílení. A tady vznikl nápad něco zrealizovat, ukázat i ostatním maminkám, že děti nejsou překážka, vytvořit prostor pro podporu, sdílení a setkávání, vzájemně se od sebe učit nové věci a umožnit svým dětem, aby vyrůstaly v partě kamarádů s podobnými zájmy a hodnotami. Klub minituristů.“

Náš cíl

Prostřednictvím tohoto projektu bychom rády vytvořily prostor pro maminky s malými dětmi, které rády tráví čas aktivně – v přírodě, na horách, na kole, na vodě či na skalách, a fungující komunitu, která se bude vzájemně inspirovat, povzbuzovat, dodávat si odvahu vyrazit s dětmi na vlastní pěst a třeba se i setkávat.

Chtěly bychom inspirovat maminky, aby i s příchodem malého skřítka do svého života, nezapomněly na své vlastní koníčky, touhy a sny. S dětmi jde všechno, jen to chce větší trpělivost a pomalejší tempo.

Pojďme společně zažívat první velká dobrodružství našich dětí !