O nás

Lenka a Katka. Máme hlavy v oblacích a nohy toulavé, a tak ani po narození našich prvních potomků jsme se úplně nevzdaly svého aktivního životního stylu, jen jsme se obrnily větší trpělivostí a nasadily pomalejší tempo.

LenkaLenka je životní optimista, milovnice vandrů, hor, neznačených stezek a táboráků, lezec věčný začátečník, cyklistka lehkých terénů, skitouringový nadšenec, cestovatelka s pár korunami v kapse a hlavně maminka dvou divoženek. Holky jsou akční. Děti pro čtyřsměnný provoz, jak říká jejich babička. Spoustu času tráví v lese a u rybníka, které mají naštěstí skoro hned u domu, na horách, pod skalami, na kole, nově zkouší paddleboard, v zimě pak skialpy. Mají za sebou první vandry a spaní pod širákem.

KatkaKatka je nejspokojenější v přírodě, na horách, mezi lidmi, které má ráda. Ráda cestuje do hor, protože ji přináší vnitřní klid a nadhled nad běžným fungováním. Užívá si toulání na vandrech, koukání do ohně a poslouchání (a hraní) na kytaru. Katce se narodil v dubnu 2019 syn Filip, který ji obrátil život naruby, donutil ji ještě více zvolnit, víc se smát a být tady a teď. V roce 2022 pak přibyla Alžbětka. Společně objevují krásy přírody a učí se prvním tábornickým dovednostem.

Jak to všechno začalo?

Na úplném počátku byl inzerát. Tou dobou jsem byla teprve třetí týden s Bárou doma, přebalování, kojení, celé dny sama, babičky daleko, bezdětné kamarádky v práci a většina těch s dětmi maximálně na kafe nebo na hřiště, však to určitě také znáte. A přišla trochu panika, že takhle to teď bude pořád. Objednala jsem Báře spacák a nutně jsem potřebovala poznat holky, které by mě podpořily v mém úmyslu neměnit svůj aktivní životní styl, jen zvolnit a miminko do něj včlenit. Reagovalo ohromné množství maminek. Spousta konverzací vyšuměla, některé kontakty zůstaly jen u pravidelné výměny zpráv na Messengeru, ale také se už tenkrát začalo rodit jedno velké kamarádství, objevila se Katka. Naprosto ideální parťačka na jakoukoliv šílenost, která se mi zrodila v hlavě, podpora na drátě při každé krizi, která přišla, a maminka podobně starého dítka. Nemohla jsem si přát víc.

Proč ale dětem nedopřát širší kolektiv a nám více parťaček, napadlo nás velmi brzy. Naplánovaly jsme jarní výlet s dětmi pod stan. Zájem byl překvapivě velký. Byly to úžasné dva dny, nové tváře, noví kamarádi. Započala tradice obědových lesních pikniků a večerních kruhů plných sdílení. A tady vznikl nápad něco zrealizovat, ukázat i ostatním maminkám, že děti nejsou překážka, vytvořit prostor pro podporu, sdílení a setkávání, vzájemně se od sebe učit nové věci a umožnit svým dětem, aby vyrůstaly v partě kamarádů s podobnými zájmy a hodnotami. Klub minituristů.

Zapoj se taky!

Naším cílem je propojit maminky, které rády cestují a tráví čas s dětmi „nekomerčně“.

Touláš se ráda v přírodě, bloudíš po neznačených stezkách, usteleš si pod širákem, zazpíváš si u táboráku? Chodíš s dětmi po horách, jezdíš na kole, na vodu či na skály? Tak jsi tady správně.

Absolvovala jsi s dětmi nějaký pěkný výlet? Připravila jsi na vandr svačinku, kterou si děti zamilovaly? Pořídila jsi dětem perfektní spacáky? Máš nějakou vychytávku, jak si cestování s dětmi usnadnit? Tip na nějakou hru v přírodě? Nebo zrovna čtete pěknou knížku o lese či cestování? Připoj se k nám na FB a dej o tom vědět i ostatním.

Ráda bys někam vyrazila a bojíš se nebo nechceš s dětmi sama? Najdi si v naší skupině parťáky a zažijte nějaké velké dobrodružství společně. Třeba vytvoříte i nové přátelství a najdete kamarády pro své děti, tak jako se poštěstilo nám.

Pojďme společně zažívat první velká dobrodružství našich dětí !