Testujeme v terénu – funkční čelenka BJEŽ®

Tentokrát jsme měli možnost otestovat stylové čelenky od firmy BJEŽ. Ve spolupráci s českými výtvarníky a grafiky navrhují a vyrábí čelenky vhodné nejen na všechny možné sporty (běhání, turistiku, běžkování, a dokonce i pod helmu na kolo), ale i na běžné nošení. Všechny své výrobky vyrábí v dílnách v České republice, s velkou pečlivostí a důrazem na jejich kvalitu.

V nabídce najdete čelenky typu DROP vyrobené z lehkého perforovaného a hodně savého materiálu, které zachycují a skvěle odvádějí nepříjemný pot z čela a hodí se tak na aktivity v teplém počasí.

Na chladnější nebo větrnější dny jsou určené celoroční široké čelenky BJEŽ ACTIVE, vyrobené z materiálu, který mírně hřeje a neprofoukne.

Čelenka Active Mountain

Speciálně pro ženy, dívky, holčičky a slečny nabízí čelenky STYLE. Jde o úzké čelenky do vlasů vhodné na každodenní nošení, ale i na sport. Jsou velikostně nastavitelné a tudíž univerzální (sedí dospělým i dětským hlavičkám už od nějakých 4 let).

Čelenka Style Flowerbed Midnight (produktová fotka od Bjež)

Značku vytvořila Bětka Ježková a název „BJEŽ“ vznikl jako zkratka jejího jméno a docela se jí i hodilo, že je to i trochu zkomolenina slova „běž“. Jejich výrobky jsou ale nejen pro ty, kteří běhají :).

Čelenka Active Forest

Testujeme čelenky tipu Active:

Lenka: Na čelenky značky Bjež jsme narazila už v létě před naší velkou cestou do Skandinávie, když jsem sháněla nějakou outdoor čelenku pro naší v té době dvouletou Báru. České výrobky máme rádi. Zvolila jsem krásný zvířátkový design a velikost S a doufala, že bude velikostně sedět i na takhle malé dítko. Sedla parádně a hlavně je skvělé, že určitě několik let s Bárou poroste. Bára si design zamilovala a velkou část naší výpravy ji nesundala z hlavy. Čelenka navíc vyřešila i náš problém s tím, že nechce nosit sponky a vlasy jí tak neustále padají do očí. Od té doby čelenku využíváme za jakéhokoliv počasí zejména na turistiku nebo pod helmu na kolo.

Čelenka Active Forest G.

Co je na značce Bjež skvělé, je velký výběr designu a typů čelenek, a hlavně možnost se s dítkem v některých případech sladit, a tedy koupit stejnou i v univerzální velikosti pro maminku či tatínka. Materiál je příjemný a čelenka je velmi pohodlná a netlačí. Čelenku máme aktuálně necelý rok a časté využívání na ní není poznat, ať už jde o opotřebení čí případné vytahání materiálu. Já osobně ji využívám od jara do podzimu na všechny outdoorové aktivity.

Čelenka Active Forest

Abych to shrnula na závěr – kvalitní materiál, pohodlné při nošení a originální grafika – každý si najde tu svou!

Čelenka Active Forest G. a Active Flowerbed bricky II

Katka: Čelenky od Bjež jsem už chtěla delší dobu vyzkoušet. Zaujaly mě především svým designem a českou výrobou. Musím se přiznat, že ze začátku jsem byla trochu skeptická, jak čelenku přijme můj 3 letý syn a zda se čelenky vlastně pro chlapce hodí. Vše vyřešil design čelenky – s dinosaury, bylo rozhodnuto, čelenku si nechá :). Jelikož máme vášnivého bikera, tak jsem čelenku začala dávat v teplejších dnech, kdy bylo na čepici v helmě už teplo, ale zároveň foukalo. Svoji funkci splnila dobře, držela na místě a syn si nestěžoval, že by ho tlačila.

Čelenka Active Dino blue

Já jsem měla také čelenku poprvé na sobě. Na začátku mě potěšilo, že čelenka skvěle sedí, ale netlačí. Čelenka je příjemně široká a tím, že je ze série Active, která je vhodná přechodové období, tak lehce hřeje. Jediné negativum, které jsem našla je, že už koukám jakou další čelenku bych pořídila :).

Takže za nás – vřele doporučujeme!

Čelenka Active Dino blue a Active Forest G

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *