Zimní výlet do Českého Ráje

To jsme tudle seděly s Káťou u nás doma u krbu. Děti se batolily na dece, venku právě začalo sněžit a my přemýšlely, kam za tohohle počasí vyrazit na procházku. Blízké okolí Kamenice i Benešova prochozeno křížem krážem. Chce to změnu. Co nějaká chata, navrhla Katka. Další dny už projíždíme nejrůznější weby, kdo nám může něco takhle na poslední chvíli a samozřejmě za levný peníz pronajmout. Brzy máme vybráno. Český ráj. Útulná chaloupka přímo pod Valdštejnem. Ideální. Co ale s tolika pokoji? Nabídka strávit společně pár lednových dní mimo domov letí do facebookového světa a brzy máme obsazených všech šest pokojů.

Čtyři dny, pět holek, osm dětí ve věku 2 měsíce až 3 a půl roku, krátké výlety po okolí, společné vaření a večery plné povídání u jednoho stolu. Kočárky jsme vytlačily na hrad Valdštejn, projely stezku mezi Valdštejnem a Hrubou skálou a nakonec si prošly trasu mezi skalami od Sedmihorek až zpět k chatě. Zimní ráj má taky své kouzlo. Bonusem k tomu je, že je takto mimo sezónu téměř opuštěný.

Tenhle výlet byl pro nás zlomový. Bylo to poprvé. Skupina holek, které se neznají. Kolektiv malých dětí. Pár dní spolu. A zjistily jsme, že to funguje. Že je o to zažívat společná dobrodružství a sdílet své příběhy mezi maminkami velký zájem. Že tyhle akce bez komerčního pozadí prostě chybí. A že v tom chceme pokračovat. A začal se nám v hlavách rodit tenhle velký projekt, který díky tomuhle výletu doplnila Martina, která pouze po výměně několika zpráv s námi neváhala vyrazit.