První dětské horolezecké krůčky – Míchova skála

Dnešní procházku začínáme tam, kde jsme minule skončily. Čeká nás zhruba pět kilometrů. Auto necháváme tentokrát u lesa na okraji silnice kousek od hájenky. Kočárek klidně s sebou v případě, že ho zaparkujete v lese pár desítek metrů před cílem.

Volíme trasu po modré turistické trase podél naučné stezky Velký Pařezitý rybník a poté neznačenou cestou. První zastávka u mysliveckého posedu. Bára už na mě mává z vrchu. Ach ty žebříky.

Za chvilku už odbočujeme doleva na zelenou. Ten kůrovec dal místnímu lesu pořádně zabrat. Výhledy až na Pařezitý rybník, poslední větší stoupání a před námi se objevuje turistický přístřešek a lesní pěšinka, která nás zavede až k dnešnímu cíli. Ještě 200 metrů. Bára přeléza z jednoho balvanu na druhý. V tomto tempu mi to přijde nekonečné.

Míchova skála. Přírodní památka, dvě žulové skalní věže. Oblíbený turistický cíl a zastávka při výstupu na Javořici. Pár schůdků na plošinu a pak už si je zvolit tu vhodnou věž k výstupu. Bára se dlouho nerozmýšlí a šplhá vzhůru. Výhledy. Vzadu vykukuje i Javořický vysílač. Nedávno jsme tady ze spacáku s šálkem ranního čaje vyhlíželi východ slunce. To bylo teprve něco.

Posilnění svačinkou se vracíme stejnou cestou zpět.

TIP: Přes Javořici po zelené ke Studánce Páně. Zdejší vodě místní připisují léčivé účinky a zázračně vlastnosti. Dá-li mládenec čistého srdce z této studánky napít své dívce, nikdy se neodloučí.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *