Přírodní posilovna na Albertových skalách

Máte-li cestu ke Slapské přehradě a na Smetanově vyhlídce jste byli nespočetněkrát a stejně tak na vyhlídce Máj, tak se můžete vydat na naučnou stezku Drbákov – Albertovy skály. Pozor, tohle je přesně ten typ výletu, kdy si pak říkáte, že jste se měli na tu trasu, co vymyslel váš muž, kouknout. To je přesně ten výlet, kdy ze „to je jenom slabých 7 km“ se stane celodenní výlet, po kterým partner spokojeně (a v uctivé vzdálenosti) pronáší něco o vašich vyrýsovaných lýtkách a vy něco o svých starých kolenech.

Teď zpětně se koukám na popis trasy na internetu a čtu popisky jako: „velmi náročný terén, příkrý sráz, není vhodné pro osoby trpící závratí, za nepříznivého počasí může být pohyb smrtelně nebezpečný“ (www.stezky.info). Tak nebudeme to zas tak dramatizovat, že. Na druhou stranu, moje lýtka si tento výlet pamatovala ještě několik dní.

Ale popořadě. Ideální místo na zaparkování je parkoviště U Křížku. Pak už vám nic nebrání se vydat za dobrodružstvím. Velmi doporučuji si tento výlet rozvrhnout jako celodenní. Trasa je sice dlouhá cca 7 km, ale vzhledem k obtížnosti terénu, neustálému stoupání a klesání, nám trvala poměrně dlouhou dobu. Zároveň doporučuji jít za sucha, jelikož se jde například po kamenech nebo úzkých římsách. Po cestě jsme potkávali i děti školou povinné a těhotnou ženu v pokročilém stádiu těhotenství, takže dá se to ujít. Zhruba v půli cesty je úniková pěšinka, která vede zpět. Pokud rádi, jako já, pronášíte věty typu, „jen vyjdu toto stoupání a už tam budu“, tak tam nejezděte, protože budete mít depresi. Za každým rohem jsem čekala konec, ale nepřicházel. Na druhou stranu, pokud se rádi kocháte třpytící se řekou a skály jsou váš rajon, tak šup, už si balte batůžky.

Možná si říkáte, proč vám vlastně tento výlet doporučuji, když sama z něho mám malé turistické trauma. Asi proto, že i když už je to rok, co jsme tam byli, tak si ho pořád živě pamatuji. Doteď ve mně trasa vyvolává emoce a to se jen tak často nestává. A jak se říká, zážitek nemusí být pozitivní, hlavně že je silný :).

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *