Telč jako na dlani – Oslednice

Kolik let už jezdím do Telče a až teď s Bárou, kdy pátrám po krátkých procházkách, které by zvládla sama, jsem objevila místní rozhlednu. Pokud si chcete prohlédnout Telč z jiné perspektivy a užít si trochu zeleně, Oslednice je jasná volba.

Předpověď slibuje brzké zhoršení počasí, proto se v rámci urychlení celého výletu necháváme tatínkem vyhodit na silnici, která dále vede na Novou Říši. K rozhledně je to odsud už jen pár kroků.

Platíme symbolické vstupné. Postarší paní v kase se usmívá na Báru. To vylezeš sama? Já, já, já a už zdolává první schody. Kovová konstrukce se lehce kymácí ze strany na stranu. Samá mřížka. Výšek se nebojím, ale tohle mi v tom dětském tempu dobře nedělá. Konečně nahoře. Ty výhledy. Telč jako na dlani.

Zpět už se vracíme po svých až do centra města. Žlutá turistická značka. Lesní pěšinou brzy scházíme do městské zástavby. Cestou zpět míjíme a testujeme několik dětských hřišť. Na Oslednicích, Tobiáškova, Mlýnská, Na Dlážkách. Tento výlet tak prohlašuji za maximálně babyfriendly záležitost. Kočárkem to při trochu snahy taky projedete.

TIP: Procházku si můžete prodloužit a tím se vyhnout většině dětských hřišť, když z žluté stezky odbočíte doprava na zelenou kolem Staroměstského rybníka a parního mlýnu zpět do centra Telče.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *