Zvůle, poklad v lesích České Kanady

Rybník ukrytý v lesích České Kanady. Čistá voda, písčité dno, ideální v létě na koupání s dětmi. Taky tady bývá plno. Je však podzimní odpoledne a dnes tu není ani noha. Před námi je něco přes dva kilometry. To by měla Bára zvládnout po svých. Místo hlavní okružní stezky (která je vhodná i pro kočárky) vyrážíme po lesní pěšince vedoucí podél břehu rybníka.

Auto necháváme v lese u turistického rozcestníku Zvůle (rybník), kousek od chatové osady. Trávnaté pláže, občerstvení, dětské hřiště, půjčovna kol a paddleboardů. Teď po sezóně je už zavřeno. Lesem vede cestička, která trochu kopíruje červenou turistickou stezku. Po půl kilometru přeskakujeme potůček a odbočujeme doleva. Stále se držíme rybníku a v dáli se loučíme s červenou značkou, která pokračuje rovně až do Terezína.

Tahle trasa pro nás bývala půlhodinovou procházkou. S malým dítkem však nemá smysl cokoliv časově plánovat. Všechny balvany a pařezy zdolány. Však to určitě znáte. Z prvního klacíku vhodné délky si Bára dělá turistickou hůl. Přemýšlím, kde toto mohla vidět, a pak si vzpomenu na paní Jezevcovou z aktuálně nejoblíbenější knížky Horská cesta.

Po více jak hodině se před námi konečně objevuje Hospoda a restaurace Česká Kanada. Znamení že jsme za polovinou dnešního výletu. Dětské hřiště, velký balvan, který nemůže zůstat nedobyt.

Dále už pokračujeme kolem minigolfu, půjčovny lodiček, písečné pláže se skluzavkou a mola. Nakonec ještě lavička s výhledem do okolí, posledních pár fotek a už jsme na silnici, která vede k našemu startovnímu bodu.

TIP: Pokud máte více času, pohodlnou obuv a větší děti, které se kilometrů nebojí, vezměte to dále po červené až do Českého Rudolce. Taková pěkná procházka krajinou České Kanady.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *