Recenze na střešní stany

Měli jsme možnost vyzkoušet 3 druhy střešních stanů, sepsala jsem pro vás tedy krátkou recenzi.

SIRIUS 140 cm (tent4rent.cz)

Pozitiva: Tento stan je velmi prostorný. Můžete si v něm tedy pohodlně sednout a obléknout se. Překvapivě má stan velmi měkkou a pohodlnou matraci. Stan se dá rychle složit a i po složení jsme mohli uvnitř nechat peřiny a spacáky. Na boční stěně se nacházejí šikovné kapsy.

Negativa: Stan se vevnitř hodně rosil, takže jsme občas měli ráno mokré spacáky. Vchod se nedal zapnout celý zipem, dolní lem byl volný, takže jsem měla vždy v noci strach, že se syn vzbudí a vypadne ven. V noci chodit na záchod po příkrých schůdkách také nebyla úplně legrace, ale to se mi nechce chodit ani z klasického stanu :D.

Sumasumárum, my jsme si stan oblíbili a v případě, že bychom jeli třeba do Skotska, tak bychom si ho určitě brali s sebou, protože zrovna tam se klasický stan nedá kdekoliv postavit. Půjčovné bylo 500 kč/den.

SIRIUS 210 cm (tent4rent.cz)

Na stan jsme se hodně těšili, protože má šířku 210 cm a je vyklápěcí nad auto. Byli jsme zvědaví, jak tento systém bude fungovat.

Pozitiva: Jednoznačně velký prostor, určitě pro 4 člennou rodinu v pohodě. Dobře vymyšlené zavírání vchodu, střešní okno na romantiku pod hvězdami.

Negativa: Bohužel oproti SIRIUS 140 cm nás tento stan hodně zklamal. Matrace byla tenká, hodně mě v noci bolel otlačený bok, je náročnější ho postavit – staví se trochu podobně jako stan, je teda potřeba ho například vypnout tyčkami, skládá se „dovnitř“, tedy pokud je mokrý, tak se moc nedají dovnitř zavřít peřiny, protože by navlhly. Za větru byl méně stabilní než ten menší. Vše se odvíjí od toho, že je to víc klasický stan. My jsme ho zkoušeli při nízkých dubnových teplotách, v noci kolem 0 a matrace téměř neizolovala, tudíž byla poměr zima ze zpod. Sám prodejce říkal, že je lepší ho vyzkoušet v teplých dnech a ideálně nejezdit někam, kde moc fouká.

Stan nemá na fotce vypnutý přední vchod

MAGGIOLINA 145 cm

Za nás naprostý TOP. Vyzkoušeli jsme ho během 16 denního roadtripu Švédskem a nemáme výtku.

Pozitiva: Dobře a rychle se staví, ve větru jsme měli pocit stability, pohodlná matrace, nerosil se, po zavření se dovnitř vešli 3 peřiny, prostorný stan tak akorát pro dva dospělý a jedno dítko.

Negativa: Žádná.

One Comment

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *