Testujeme v terénu – Hotovky

Už nějakou dobu jsme přemýšlely nad tím, jak řešit jídlo na cesty, když zrovna není čas doma něco předem připravit nebo zavařit. Polévka z pytlíku prostě není pro děti úplně ideální řešení. Potěšila nás tak nabídka od Hotovek, abychom jejich jídlo na jedné z našich akcí otestovaly.

Hotovky nabízejí zhruba 40 jídel od guláše, moravského vrabce, kuřecí směsi až po boloňskou omáčku. Vybrat si můžete také ze 6 polévek, 3 příloh, sušeného masa a dalších vychytávek. Jde o sterilovaná jídla uvařená podle českých tradičních receptur. Díky nejnovějších technologiím jsou připravená bez přidaných konzervantů a příjmeným bonusem jsou suroviny od ověřených lokálních dodavatelů. Jelikož se Hotovky nepřipravují z polotovarů, jídla vaří kuchaři od základu, takže se může stát, že stejné jídlo může být jednou více pikantní, smetanové, paprikové atd. Jídlo je v pytlících poměrně těžké, dvě porce váží okolo 650 g, hodí se tedy především, když na dovolenou jedete autem.

My jsme si pro testování zvolily svíčkovou, kuře na paprice, kyselici, slepičí vývar, bramborovou kaši a těstoviny.
Tak pojďme na to!

Svíčková 10/10 bodů

Tak tohle nás opravdu dostalo! Výborné maso, skvělá omáčka, a to jak chutí, tak i konzistencí. Určitě by potěšilo ještě o něco více masa, ale je jasné, že cena za porci by se už pohybovala nejspíše jinde. Svíčkovou můžeme jedině doporučit.

Složení v okamžiku zpracování: hovězí maso (30%), vývar (mrkev, celer, cibule, pepř, česnek, sůl, libeček, kuř. skelet, vepř. kosti, hov. ořez), rýžová mouka, smetana (4,4%), sádlo, cukr, uzená slanina, hořčice (hořčičné semeno, ocet kvasný, kurkuma, výtažek koření, voda), m. kukuřičný škrob, citron, víno,  máslo, bobkový list, tymián, nové koření. Může obsahovat stopy lepku.

Hmotnost obsahu: 680 g.

Kuře na paprice s těstovinami 4/10 bodů

Ačkoliv jsme se na toto jídlo dost těšily, bylo pro nás trochu zklamáním. Chuť omáčky je bohužel velmi nevýrazná. Dokážu si představit, že kdyby se do ní přidalo více papriky a smetany, tak by se dala částečně zachránit. Konzistence omáčky je tekutější. Pozitivem je poměrně dost libového a dobře připraveného (i když suššího) masa. Kuře na paprice tedy doporučit nemůžeme.

Těstoviny v sáčku se pouze zalily vodou a po pěti minutách byly „uvařené“. Nevýhodou je, že se při přípravě nepoužívá sůl, tedy jsou zcela bez chuti. Doporučila bych tak zkusit zalít osolenou vodou.

Složení v okamžiku zpracování: kuřecí maso (30%), vývar (mrkev, celer, cibule, pepř, česnek, sůl, libeček, kuř. skelet, vepř. kosti, hov. ořez), rýžová mouka, sádlo, smetana, paprika (0,5%), máslo, víno, citronka, m. kukuřičný škrob. Může obsahovat stopy lepku.

Hmotnost obsahu: 680 g.

Kyselice s houbami 8/10

Od této polévky jsme neměly zas tak velké očekávání, ale velmi mile nás překvapila její výborná chuť. Polévka byla sice tekutější než byste u kyselice čekali, ale je to zřejmě tím, že zelí je tam nakrájeno na tenké kousky. V polévce byl dobrý špek a příjemně nás zasytila. Na mě osobně byla až moc kyselá. Kyselici ale určitě můžeme jen doporučit.

Složení v okamžiku zpracování: kysané zelí (15%), uzené maso ( vepřové maso, voda, solící směs.), brambory, smetana, rýžová mouka, uzená slanina, uzený vývar (cibule, bramborový škrob, kvasnicový extrakt, sojový bylinný hydrolyzát, dextroza), směs koření, houby (0,01%), bobkový list, nové koření, petržel, pepř, sůl. Může obsahovat stopy lepku.

Hmotnost obsahu: 680 g.

Slepičí vývar 3/10

Dobrý vývar je základem každé kuchyně a bohužel tady to úplně neplatí. Chuť polévky byla velmi zvláštní. Shodly jsme se na tom, že z ní cítíme velmi silné kouřové aroma a kyselost. V ústech nám zůstávala velmi zvláštní pachuť. Pochválit musíme opět výborné maso a dobrý poměr zeleniny a masa. Někomu může chuťově vyhovovat, ale my si vývar už znovu nedáme.

Složení v okamžiku zpracování: kuřecí maso (15%), vývar (mrkev, celer, cibule, pepř, česnek, sůl, libeček, kuř. skelet, vepř. kosti, hov. ořez), květák, pastinák, hrášek,  pórek. Může obsahovat stopy lepku.


Hmotnost obsahu: 680 g.

Bramborová kaše s mlékem 4/10

Klasická bramborová kaše z pytlíku. Když přidáte více soli, másla nebo smetany, tak by se mohla alespoň trochu rovnat té domácí. Ani kaše nás bohužel nenadchla.

Složení: Bramborová kaše sušená 93% (99% sušené brambory, emulgátor: mono- a diglyceridy mastných kyselin, antioxidant: askorbylpalmitát, DISIŘIČITAN SODNÝ, kurkuma), sušené MLÉKO 5%, jedlá sůl

Shrnutí

Velkým pozitivem všech jídel je maso. Vždy bylo libové, dobře připravené a v porcích ho bylo opravdu dost. Jednotlivé porce jsou velké. Složení pokrmů je bez konzervantů. Aktuálně (2021) se 2 porce hlavního jídla pohybují okolo 160 kč a polévky okolo 90 kč, což je na dnešní dobu příjemná cena.

Negativa spatřujeme zejména v chuťové a konzistenční nevyváženosti pokrmů. Pokud si ale dáte práci s hledáním těch vašich pokrmů, zklamaní určitě nebudete.

One Comment

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *