Testujeme v terénu: Oblečení od Mámy v lese

Když se nám naskytla příležitost vyzkoušet oblečení od Mámy v lese, neváhaly jsme! S Lenkou máme rády české udržitelné značky a navíc jsme zjistily, že Zdeňka Bílková, která tuto značku založila, má působiště v Krušných horách. Právě tam jsme uskutečnily náš první přechod hor s malými dětmi a tato oblast je pro nás stále srdeční záležitostí. No a v neposlední řadě, je to Máma, máma z lesa, máma, která tvoří a máma, která šla za svým srdcem a začala dělat to, co ji činí šťastnou. Musely jsme do toho jít, Zdeňku poznat blíže a vyzkoušet i její oblečení.

Kvalita výrobků

  • Materiál – Zdeňka vybírá pouze kvalitní materiály vyrobené v České republice. Látky mají certifikát Öeko-tex 100, jsou tak vhodné i pro miminka a děti do tří let.
  • Původ oblečení – Každý kus je ručně šitý a jak Zdeňka říká, v každém je kus vůně a atmosféry Krušných hor.
  • Zero waste – Zbytky látek Zdeňka využívá dále a snaží se, aby bylo oblečení rostoucí a velmi odolné a vydrželo tak dětem dlouhou dobu.

Jak to vidíme my?

Dostaly jsme pro děti na vyzkoušení softshellové kalhoty a merino čepičky. Oblečení jsme testovaly na týdenním výjezdu v Lužických horách. Dětem oblečení dobře padlo a zvlášť Filip si ihned oblíbil motiv lesa. Bára by akorát mohla mít kalhoty o velikost větší – aktuálně měří 103 cm a velikost 104 je jí opravdu jen tak tak. Hodně sympatické nám přišly „softshellky“ Báry, které mírně pruží a lépe se tak přizpůsobí tělu. Kalhoty jsou poctivě ušité s příjemným pružným pasem a náplety. Možná bychom jen uvítaly na kalhotách kapsy na poklady.

Merino čepičky mě velmi příjemně překvapily. Jsou měkké, pružné, hezky zakryly uši a dětem krásně sedly na hlavu. Budou super třeba i pod helmu.

Jako velký plus vidím velikostní tabulku na webu a hlavně možnost konzultovat velikost přímo se Zdeňkou. Nehrozí tak, že zvolíte špatnou velikost. Mně osobně se i velmi líbí velký výběr neokoukaných přírodních motivů. Pro svého lesního skřítka nebo divoženku tu najdete spoustu nádherného – od funkčního oblečení, mikiny, doplňky až po mušelínové šatičky.

Více o Mámě v lese

O Zdeňce vyšlo několik pěkných článků a proto, pokud máte zájem poznat její tvorbu a životní příběh blíže, tak se můžete začíst a zaposlouchat:

Zdeňka navíc ráda píše a plní tak zajímavým obsahem i svůj blog. Najdete tam články například o tom, jak naučit děti se oblékat, naučné články o materiálech jako je len nebo třeba mušelín a v neposlední řadě různá zamyšlení o ženské energii, kojení či aromaterapii.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *