Na Bradle se usadil čert

Auto necháváme v malebné vesničce Olší u kaple Nanebevzetí Panny Marie. Tady začíná modrá turistická stezka. Propleteme se mezi několika domečky a už jsme v lese. Hned na úvod nás vítá malý lesní lanový park. Několik málo stanovišť a posezení.

Čeká nás krátké stoupání. Po pravé ruce vyhlídka a turistický přístřešek. Lesní pěšina, keška a za chvilku už stojíme na vrcholku. Tak tady bydlí ten čert? Z informační tabule se dozvídáme, jak to s tím čertem na Bradle vlastně bylo.

Kousek vedle se tyčí skalní věž. Velké množství lehčích horolezeckých cest vhodných hlavně pro začátečníky. Pokud se nebojíte výšek, není problém vyšplhat nahoru a pokochat se výhledy do okolí. Zvládnou to i šikovné děti.

Dále pak scházíme po modré dolů a odpojujeme se doleva na neznačenou stezku směrem k rybníku Hadravy. Výlet si zpestříme prvním podzimním otužováním.

Teď už jen cesta zpět do Olší. Volíme pěšinku mezi pastvinami, která se napojuje na neznačenou stezku a končí u menší zemědělské usedlosti. Sad, ovečky, kachny, slepičky, zemědělské stroje. Na závěr máme o zábavu postaráno.

TIP: Z Bradla lze dále pokračovat po modré kolem rybníka Pstruhovce dále na Hradisko, ale o tom zase příště.

One Comment

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *