Lysá hora s dítkem a na skialpech

Bezvětří, teploty jen lehce pod nulou a občas vykoukne sluníčko. Tatínek včera prověřil, že je dostatek sněhu, a můžeme tak vyrazit s vozíkem přímo od auta. Toho musíme využít!

Auto necháváme na Papežově. Je půl druhé a načasování je parádní, Bára se hned zavrtí do spacáku a usíná. Máme maximálně hodinu a půl. Držíme se silnice, občas to vezmeme vhodnou zkratkou. Postupujeme ale pomalu. Bláhově jsem si myslela, že to přece nemůže být o tolik těžší než když člověk zapřáhne vozík za kolo. A ono sakra je!

Kousek za Huserkou to bereme přímo po červené až na Zimný. Bára se probouzí, a tím pomalu končí i náš výstup. S ohledem na nechuť Báry usednout znovu do vozíku a to, že se bude za hodinku stmívat, vyhlašujeme Zimný za náš dnešní cíl. Po pravdě mám dnes dost i já.

Svačinka, horký čaj a vytahujeme Báře lyže. Nadšeně ťapká a pak velí ke sjezdu dolů. K našemu překvapení s námi sjíždí na těch svých sranda lyžích nakonec kilometr a půl. Moje kolena a stehna v téhle pozici fakt trpí. Naštěstí máme s sebou tatínka, s kterým se můžeme střídat. Začíná sněžit a pak už se ji to moc nelíbí, takže nakonec bez větších protestů zalézá zpět do vozíku a zbytek trasy už absolvuje tam.

Suma sumárum na skitouringový výlet s vozíkem je tato královna Beskyd skvělý terén a určitě jsme tady nebyli naposledy.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *