Kružberk

Stěny jsou zavřené, takže letošní podzimní sezónu trávíme venku na skalách. Jsme na Moravě a tak volíme Kružbek. Ideální prostor, když máte s sebou děti. Z radaru to navíc vypadá, že to dnes bude jedno z mála míst v okolí, kde je ještě celkem hezky. No přeci nebudeme sedět doma. Teploty se blíží k nule, takže sázím na to, že tady budeme sami.

Auto necháváme za hrázi vodní nádrže Kružberk. Vjezd až ke skalám je už zakázán. Přes hráz, doprava dolů po červené.

Pár cest a čaj na zahřátí. Hospůdka opodál je teď po sezóně už zavřená.

Místní cvičné skály jsou perfektní, i pokud s lezením začínáte. Břidlice, spoustu lehkých a dobře zajištěných cest. Většinou III – VI. Průvodce Moravské skály nebo horosvaz prozradí více. Taky proto se tady v létě schází až nezdravě moc lidi. Jaro a podzim je ideální, sluníčko místní stěnu pěkně vyhřívá.

Koupání v Moravici, lavičky, ohniště. Jeskyně. Mimochodem to je taky jeden z důvodů, proč jsme dnes tady. Tahle cesta nedá našemu dědovi, ani tátovi spát. Probíhá tady velký souboj.

Je polovina listopadu a už se začíná brzy stmívat. Bára má taky už pěkně omrzlé ručičky. Protože rukavice prostě ne. Takže pomalu balíme a vydáváme se zpět k autu.

TIP: Pokud máte více času, je možné lezení spojit i s krátkou procházkou. Nad skalami najdete vyhlídkové místo a zříceninu a naprotilehlém břehu pak po naučné stezce rozhledna Těchanovická vyhlídka.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *