Na Olymp Brd

Auto jsme nechali na parkovišti Klínek rozcestí, které se nachází nad vesnicí Běštín. Hlavním cílem výletu je hora Plešivec, která spadá do Brdské vrchoviny.

První zastávku jsme si udělali u křemencového viklanu a dále jsme pokračovali ke smaragdovému jezírku.

Smaragdové jezírko je zatopený lom. Jméno získalo podle zbarvení vody a váže se k němu legenda o hadí ženě se smaragdovýma očima. U jezírka si děti pohrály, zahřáli jsme se čajem z termosky a prohledli si okolí, které vybízí k přespání.

Dále jsme pokračovali na vyhlídku Čertova kazatelna, která se nachází přímo pod vrcholem Plešivce. Zde najdete ohniště a posezení. Opekli jsme si na buřtíky, užili jsme si krásné výhledy a podívali jsem se na vrchol, kde bývalo hradiště. Potom už nás čekala cesta k autu.

Určitě se sem chystáme podívat znovu, prozkoumat Krkavčí skály a chtěla bych dojít k vyhlídce Fabiánova zahrádka. Fabián (takzvaný brdský Krakonoš) si zde pěstuje neviditelné bylinky jimiž uzdravuje chudé.

Další možností je projít si celou naučnou stezku Z Jinec na Olymp Brd. Její délka je lehce přes 17 km, což je pro nás aktuálně s občasně ťapajícím dítkem až moc.

Vendulka

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *