Český ráj na kole i pěšky

Už dlouho jsem holky v naší facebookové skupině sledovala s obdivem, když se nebály vyrazit samy s dítkem/ky na několikadenní akce. Nakonec uzrál čas i u mě a já na jaře sebrala veškerou odvahu, zabookovala malý apartmán v Sedmihorkách, sbalila všechny životně důležité věci a jídlo na první dny do velkého batohu, připravila kolo se sedačkou a s naší v té době téměř dvouleťačkou vyrazila na pražské vlakové nádraží. Tady musím poznamenat, že Hlavní nádraží není úplně friendly prostředí, pokud se potřebujete dostat s kolem, velkým batohem a malým dítkem (které se bojí jezdících schodů) z metra až na vlakové nástupiště. Takže hezky po svých po schodech. Vlak z Prahy do Sedmihorek s jedním přestupem v Turnově. Deset krásných a intenzivních dní před námi.

1. Dětská lesní NS Sedmihorky (pěšky, 3.5km)

Přes dubovou alej, po pravé ruce zvířátka, po levé ruce parádní dřevěná mola na rybníku Bažantík. Občerstvení v kempu, dětská hřiště a písečná pláž (voda nic moc). Přes les kolem občerstvení Koupák (velká trampolína) a zpět přes prameny na Angrově stezce. Několik zastavení s úkoly a hádankami pro děti.

2. Sedmihorky-Hrubá skála-Věžický rybník-Vidlák-Sedmihorky (kolo, 20 km)

Pozor na celkem náročné stoupání na Hrubou skálu.

3. Líšný – Turnov – Valdštejn – Hrubá skála – Sedmihorky (kolo, 28 km)

Vlakem ze Sedmihorek do Líšného (přestup v Turnově), nejlepší zmrzka u Boučkova statku, občerstvení u Zrdcadlové kozy (minizoo), občerstvení na Valdštejně a Hrubé skále.

4. Sedmihorky – Pod Majákem – Valdštejn – Sedmihorky (kolo, 9 km)

Projížďka skalním městem, občerstvení Koupák (velká trampolína).

5. Jinolice – Oborský rybník – Prachovské skály – Jičín – hrad Brada – Jinolice (kolo, 21 km)

Vlakem ze Sedmihorek do Jinolic, koupačka v Oborském rybníku, malý a velký okruh v Prachovských skalách (mají zde úložnu kol), v Jičíně Rumcajsova dílna, hrad Brada a Rumcajsova jeskyně a návrat do Jinolic na vlak.

6. PR Údolí Jizery (pěšky, 5.5 km)

Riegrova stezka. Vlakem ze Sedmihorek do Spálova (přestup v Turnově), zpět vlakem ze Semil.

7. Borek – Trosky – Ktová (pěšky, 5 km)

Vlakem ze Sedmihorek do Borku, po modré na hrad Trosky, zpět po zelené na vlak do Ktové. Pokud není čas na návrat na nádraží, je možné využít autobusu z Troskovic.

8. Sedmihorky – Valdštejn – Hrubá skála – Sedmihorky (pěšky, 10 km)

Skalní město Hruboskalsko tentokrát pěšky.

9. Malá skála – Pantheon – zřícenina Frýdštejn – Drábovna – Malá Skála (pěšky, 9 km)

Vlakem ze Sedmihorek na Malou Skálu, vyhlídka Zahrádka, zřícenina Pantheon a Frýdštejn, u vyhlídky na Pantheon úžasné místo na přespání, výborná zmrzka z Boučkova statku, zpět na vlak na Malou Skálu.

Pár fotek na závěr

One Comment

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *