S dětmi na lyže do Korutan (Obervellach)

Přemýšlíš zrovna, kam vyrazit na lyže? Co takový Obervellach i s dětmi?

Letos poprvé jsme vyrazili na zimní dovolenou do Rakouska, do Korutan, Vysokých Taur, poblíž Obervellachu. České hory nám snad tuhle malou nevěru prominou. S ohledem na aktuální ceny v Čechách nám však tohle řešení, i díky úžasným podminkám které Alpy nabízí, vyšlo mnohem lépe něž naše vyjezdy do Krkonoš v předchozích letech.

Ubytování v Obervellachu – apartmán Ad Alta

Zázemí nám poskytl apartmán Ad Alta v Obervellachu. Poklidné městečko se sympatickým dojezdem do okolních lyžařských středisek, na turistických stezkách, pár kroků od obchodu i na skvělé dětské hřiště.

Jde o dům z 16. století se vším dobrým, ale i špatným, co takový prostor přináší. Pokud tedy dáváte přednost moderně a „sterilnímu“ prostředí, dále ani nečtěte. Milujete-li však jako my místa s historií a příběhem. Místa, která na vás dychnou takovou tou útulností, domácí pohodou, malými nedokonalostmi a osobitým stylem. Tenhle apartmán bude i pro vás skvělou volbou. Navíc za parádní cenu!

Dvě ložnice, obývací pokoj s jídelnou, vybavená kuchyňka ( i kávovar!) a koupelna. Zahradní domek na uschování jakéhokoliv vybavení. Topení na pelety. Není to prvoplánově babyfriendly ubytování, ale na druhou stranu tady dětem nic nechybělo. Krabice hráček ve skříní byl pro ně rozhodně ten největší poklad!

Na závěr ještě jedna důležitá informace, zejména pro jazykově méně vybavené – majitelkou je moc milá a ochotná Češka.

Spoustu tipů na výlety a atrakce v okolí Obervellachu naleznete přímo na blogu apartmánu, takže to tady nebudeme opakovat. Nás tady v polovině ledna překvapilo relativně podzimní počasí. Boby tak zůstaly hluboko v kufru auta a my s dětmi mohli poznávat za celkem příjemných teplot i turistické stezky, kterých je zde také nespočet. Chceš tipy na to, co podniknout v zimě? Mrkni do této sekce.

Obervellach s dětmi. Co se líbilo nám?

1. Ankogel/Mallnitz – tip na super lyžování v Korutanech pro děti

Ankogel rozhodně nepatří mezi nejlepší a nejmodernější rakouské areály, ale možná pravě proto tady není tolik lidí a skipas na pár dnů nestojí celý rodičák. Děti do 6 let navíc zdarma! Děti se vyblbnou na spodní sjezdovce, zkušenější si to dají po černé z té nejvyšší stanice, a když třeba nejede kvůli počasí vlek, za 5 éček můžeš vyrazit po sjezdovce vzhůru na skialpech. My jsme si to užili!

Pokud toužíte po něčem větším, o kousek dále na vás čeká lyžování na ledovci Mölltaler. Obervellach je i fajn zakladna pro skialpinistické výpravy. Nám v tomhle ale zrovna moc nepřály aktuální podmínky v terénu. Tak třeba příště.

2. Procházka k hradu Falkenstein

Vyrazit můžete po stezce přímo z Obervellachu. Tam i zpět něco přes 8 km. Čekají na vás pěkné vyhledy a nám se líbil i samotný hrad.

3. Dětské hřiště v Obervellachu a Motorikpark

Skvělé misto pro dětí. Najdete zde spoustu dřevěných herních a vodních prvků. V sezóně to tady musí být super.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *