Na Mácháč? Jedině v listopadu!

S partnerem jezdíme na turisticky známá místa především mimo sezónu. Vyhneme se davům lidí a máme krásná přírodní zákoutí jenom pro sebe. Rychlebky v květnu, Beskydy v září a na Mácháč jedině v listopadu.

Pravda, často se stává, že je nám u toho objevování světa už trochu zima, ale za ten klid to stojí. Tentokrát jsme se vydali do vesničky jménem Hradčany. Zaparkovali jsme u infocentra a vydali se na Hradčanskou vyhlídku. Ještě ve vesnici jsme po cestě minuli pěkné dětské hřiště a ohradu s koníky. Pak už jsme zamířili do hustých borovicových lesů a stoupali na vyhlídku.

Hradčanská vyhlídka je dominantou zdejších Hradčanských stěn. Kam zamíříte dál je už tak trochu na vás. My jsme pokračovali dál lesem až na naučnou stezku Jeřáb a pak už zpět k autu. Kdybychom měli více času (a zdatnějšího chodce), tak si myslím, že je zdejší lokalita ideální k cílenému se ztrácení. Nachází se tu spoustu lesních cestiček, skalních stěn, roklí či jeskyní. Je to ideální prostor na celodenní zkoumání ztracených zákoutí CHKO Kokořínska.

Již se pomalu smrákalo, a tak jsme se vydali na Máchovo jezero. Poprvé v životě. Prázdný kemp, ticho. Borovicový háj, který v létě chrání před úpalem. Pláž jsme měli pro sebe, syn si v holínkách i tak trochu zaplaval. Cíl splněn.

Nakonec jsme se rychle přesunuli na cílové místo, kde jsme přespali v autě do druhého dne. Vaření večeře na vařiči, čaj a vyprávění zážitků, taková vzpomínka na letní večery. Stálo to za to.

TIP na závěr. Hledáte-li místo, kde se rodí již 1,5 leté děti, tak pozorně prozkoumejte oblast okolo Hradčanské vyhlídky. Třeba budete mít štěstí, jako my, a jedno tam zrovna najdete.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *