Tábor pro maminky s dětmi 2024

3. ročník minituristího tábora je tady! Na motivy knížky Škola Malého stromu.

Indiánská čelenka pro každého minituristu!

KDE? kousek od rybníka Zvůle, v nádherném prostředí naší milované České Kanady

KDY? 25.-30.8.2024 (po dohodě je možné přijet večer o den dříve a zůstat o den déle do rána)

PRO KOHO? pro maminky s dětmi (0-6/7 let) – program bude cílen zejména na „školkové“ děti, tatínek může zajistit odvoz, zvířátka do areálu nesmí

KOLIK MÍST? počítáme s maximálním počtem 30 žen plus děti, ostatní zájemce budeme evidovat jako náhradníky

V čem budeme spát?

Tábořiště nabízí ubytování v několika typech stanů :

 • podsadové stany s velkým letištěm (3lůžka)
 • podsadové stany s dvěma postelemi (je možné spojit)
 • rodinné stany Quechua s matracemi/karimatkami (4 lůžka)

Dej nám ve formuláři vědět, jak velký prostor budeš potřebovat. Máš-li více dětí než tři, napiš nám a nějak to zkusíme vymyslet (v záloze máme i velké indiánské teepee nebo glamping stan!).

Jak vypadá tábořiště?

Tábořiště by mělo být zcela nově vybavené. Na ploše přes 9 000 m2 tak na nás čeká velmi příjemné zázemí :

 • umývárna se sprchami s teplou vodou
 • mobilní toalety
 • vybavená kuchyně
 • klubovna s jídelnou
 • gastrostan se stoly a lavicemi
 • studna s vodou
 • hřiště pro míčové hry
 • pingpongový stůl

Co vše najdu v kuchyni?

K dispozici bude nádobí, hrnce, plynové sporáky, lednice i mrazák. Kuchyně je uzpůsobena pro odbavení až 130 lidí. S ohledem na skutečnost, že je zde většinou zajišťováno společné stravování, kapacita pravděpodobně nebude dostatečná pro samostatnou přípravu jídla všech účastníků v jeden čas. Doporučujeme tak pro jistotu vzít s sebou i vlastní vařič.

Jaký bude program?

Celým pobytem nás bude provázet indiánský chlapeček Malý Strom. Dobrodružné výpravy po okolí, stopování divoké zvěře, pátrání po indiánském pokladu, budeme běhat, plížit se, tančit kolem ohně, prostě si hrát.

Jde o přátelskou akci založenou zejména na společně stráveném čase v přírodě. Samozřejmě budou připraveny výlety, hry a tvoření, ale nečekejte program od rána do večera. Jsme zastánci svobodné hry a rádi necháváme prostor samotným dětem na vlastní realizaci a dovádění. Vše uzpůsobíme počasí a aktuálnímu zájmu dětí. Nic není povinné a naopak nápady z vaší strany vítány! Hraješ na nějaký nástroj, máš zajímavého koníčka nebo jsi třeba lektorka jógy? Dej nám o tom vědět a zapoj se do tvorby táborového programu.

Takové malé styčné body na našich akcích

 • Společné snídaně v trávě. Kdo by neměl rád piknik?!
 • Zpravidla kolem desáté hodiny vyrážíme do terénu. Chceš se vydat na trasu dříve nebo naopak později? Nevadí. Mapu výletu na daný den budeš mít vždy k dispozici.
 • Oběd si zabalíme do krabičky nebo ochutnáme něco dobrého v místních lokálech.
 • Okolo čtvrté/páté se vracíme z výletu a pouštíme se třeba do nějakého tvoření. Že tvé děti netvoří?
  Nevadí. V záloze budeme mít i pár her.
 • Zábava u ohně nebo společné čtení pohádky pro děti před spaním. MI-LU-JEM.
 • Později večer se sejdeme (snad už bez většiny dětí) u skleničky vína/čaje/kakaa/doplň si dle svých
  priorit. Budeme si povídat, sdílet, vždyť to znáte. Tyhle závěry dne jsou pro nás prostě nejvíc!

Co když bude pršet?

I přestože jsme viděly předpověď z loňského roku, zůstáváme optimistické. A kdyby přeci jen náhodou, my se deště nebojíme. Holínky a pláštěnka jsou základní výbava každého správného minituristy. K dispozici bude navíc klubovna a stan s lavicemi. A taky slibujeme, že připravíme manuál Co dělat s dětmi na Zvůli a blízkém okolí v dešti.

Co když se mi nechce vařit?

 • Nemusíš vařit každý den. Na našich akcích se velmi často domlouváme a vaříme pro sebe ve skupině. Co se s někým spojit a sdílet pak obědy nebo večeře?
 • Nabídka polopenze (i pro neubytované) v Chatové osadě Zvůle (https://www.chatyzvule.cz/chaty- polopenze.html). Cenově by se to mělo pohybovat kolem 310 Kč za den pro dospělého (120+190) a 250Kč pro dítě do 10 let (100+150). Snídaně se servírují 8:00 – 9:30, večeře 18:00 – 19:00. Speciální požadavky (bezlepková, vegetariánská a jiná strava) nejsou problém. Pokud se dohodneme v nějaké větší skupině, můžeme zkusit poptat i dovoz.
 • Stravování v restauracích a bistrech v okolí kempu. V docházkové vzdálenosti najdete například Kiosek Na hrázi (sendviče, burgery, grilované ryby), Kiosek v kempu (hranolky, párek v rohlíku, langoš, pizza), Restaurace Česká Kanada, Restaurace v Zatáčce nebo Hospoda U Šutrů.

Jak se tam dostanu?

Tábořiště je uzpůsobeno i pro parkování většího počtu aut. Nebudeš ho však mít hned vedle stanu. Neplánuješ-li dojet autem, nejbližší zastávka je Kunžak, Mosty (něco přes 1 km od tábořiště).

Jaká je cena?

Šest dní na tábořišti se skvělým zázemím na nádherném místě uprostřed přírodního parku Česká Kanada pod hlavičkou Klubu minituristů včetně všech poplatků tě výjde na 3 500 Kč, a to bez ohledu na počet dětí. V případě, že by ́ti kapacitně nestačil některý ze stanů (tedy máš více jak 3 děti), musíme ti rezervovat stan navíc, a tedy cenu o 500 Kč navýšit. V ceně není doprava, ani stravování.

Pokud bys pro děti chtěla i „táborová“ minituristí trička, přihoď si je k objednávce. Jde o 100% bavlnu a gramáž 155 g/m2. Cena je jednotná pro všechny velikosti, a to 199 Kč, a nabízíme dvě barvy – růžovou a modrou, obě s bílým potiskem loga Klubu minituristů. Slaďme celý tábor!

Velikosti:

1 rokš. 26cm/ d. 41cm
3 rokyš. 32cm/ d. 45cm
5 letš. 35cm/ d. 49cm
7 letš. 38cm/ d. 53cm

Takže jak to vidíš? Pojedeš taky?

Nejsem si jistá.

„Letos se na to asi ještě necítím.“

Mrkni na reporty z předchozích let – 2020 a 2021. Třeba zjistíš, že se bojíš zbytečně.

Chci jet s vámi!

Jsi-li rozhodnutá připojit se k našemu táboření, vyplň prosím tento formulář.

Chcete-li vyplnit tento formulář, prosím povolte v prohlížeči JavaScript.
Jméno
Spaní

Odesláním formuláře:

 • beru na vědomí, že objednávka je závazná. Pokud je ještě volné místo, po odeslání formuláře obdržím na uvedený e-mail fakturu. Jestliže nebude platba provedena do 7 dní od obdržení faktury, rezervace propadá. Ve chvíli, kdy obdržíme platbu, již není možné objednávku zrušit. V případě, že se nebudete moci zúčastnit, budete muset za sebe najít náhradníka (s tímto se samozřejmě pokusíme pomoci).
 • beru na vědomí, že uvedená částka pokrývá pouze ubytování ve stanu dle mého výběru, použití areálu a vybavení tábořiště, veškeré energie a teplou vodu, odvoz odpadu a závěrečný úklid, dále pak celkovou organizaci a zajištění a koordinaci akce. Doprava a stravování nejsou zahrnuty v ceně.
 • beru na vědomí, že zodpovídám za případné materiální škody na vybavení tábora, které já sama a mé děti způsobí.
 • beru na vědomí, že na táboře se bude pořizovat obrazový a zvukový materiál pro účely prezentace Klubu.
 • beru na vědomí, že jde o akci pro malé děti, včetně miminek, která o sobě občas mohou dát vědět i v noci. Stoprocentní noční klid tak slíbit nemůžeme.
 • beru na vědomí a souhlasím s tím, že mé osobní údaje budou zpracovány pro účely organizace a správy táboru. Souhlasím s tím, že tyto údaje budou použity v souladu s obecným nařízením o ochraně osobních údajů (GDPR) a budou chráněny proti neoprávněnému přístupu a zneužití